NLD, NVLD

Opis forum


#16 2012-02-05 09:40:46

aucorig

Gość

Re: Ratować wszystkich ludzi, a makolacjonizm do klozetu!

Nie rozumiem dlaczego sadzisz, ze Boza swiadomsc tego co Adam wybierze jest rownoznaczna z zaplanowaniem popelnienia przez Adama grzechu. Czy nie rozumiesz, ze Bog nie jest ograniczony wymiarem czasu?

Adam byl calkowicie wolnym podmiotem gdy grzeszyl. - To fakt numer 1. Bog znal jego wybor od poczatku. - To fakt numer 2. Zauwaz, ze grzech Adama wcale nie obwinia Boga, mimo iz On o tym wiedzial. Bog najwidoczniej uznal cale to przedsiebwziecie warte swieczki i mimo iz wiedzial iz wybawienie rodzaju ludzkiego od smierci bedzie kosztowac zycie Wlasnego Syna, postanowil stworzyc Adama i obdarzyc go wolnoscia. Wszystko po to aby objawic nam Swoj charakter, sprawiedliwosc, potege, madrosc, i przede wszystkim milosc.

Czasami nam zyjacym w wymiarze czasu trudno jest sobie wyobrazic jak istnienie wygladaloby poza nim. Jednak Biblia w nielicznych miejscach wskazuje na to, ze Bog zna koniec od poczatku, jest wszechwiedzacy, zamieszkuje wiecznosc, nic nie jest przed Nim ukryte itd, itp. Jesli nic to i przyszlosc nie jest. Wiecznosc to nie jest linia prosta idaca w miliony lat do przodu. Wiecznosc to inny rodzaj egzystencji poza limitacja czasu.

Bog znal jego wybor od poczatku. - To fakt numer 2.


Od jakiego początku?
jyakkudesu napisał/a:
Zauwaz, ze grzech Adama wcale nie obwinia Boga,

Obwinia wtedy gdy ktoś mówi,że Bóg wiedział ,że Adam zgrzeszy.W ten sposób sugeruje się że Bóg jest odpowiedzialny za całe zło powstałe w wyniku grzechu Adama.
jyakkudesu napisał/a:
wiedzial iz wybawienie rodzaju ludzkiego od smierci bedzie kosztowac zycie Wlasnego Syna,

Tak,ale postanowił to uczynić ,czyli wybawić ludzkość z grzechu Adama po grzechu ,a nie przed grzechem.
jyakkudesu napisał/a:
Bog istnieje poza wymiarem czasu

Dlaczego tak sądzisz?
jyakkudesu napisał/a:
"wybral nas przed stworzeniem swiata" lub "wraz z Chrystusem wywyzszyl nas." Tym samym Boze obietnice sa pewnikiem, gdyz z Bozego punktu widzenia "juz wypelnily sie." My dopiero z nich skorzystamy we wlasciwym dla nas czasie.


Czy Bóg musiałby "wybierać kogoś przed stworzeniem świata " gdyby Adam nie zgrzeszył? Odpowiedz!


http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?p=16905

#17 2012-02-05 09:58:22

aucorig

Gość

Re: Ratować wszystkich ludzi, a makolacjonizm do klozetu!

Podstawowym problemem filozoficznym związanym ze wszechwiedzą jest pogodzenie wszechwiedzy Boga z wolną wolą człowieka i aniołów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Omniscjencja

To wielki problem, ale warto byłoby poznać prawdę na ten temat, bo to bardzo pomogłoby w poznaniu Stwórcy.

Anioł to tak potężna i przerażająca ogromem i godnością istota, że może uczynić zło, czego Osoba Boska nie jest w stanie, i to na dodatek za jeden uczynek może zostać ukarana na wieki. Ale w porównaniu do Trzech Osób Boskich, które go stworzyły i nie mogą zgrzeszyć, jest niczym.

#18 2012-02-06 09:29:30

aucorig

Gość

Re: Ratować wszystkich ludzi, a makolacjonizm do klozetu!

Co prawda cała ta strona przesadza w tradycjonalizmie wręcz do odłączania się od Kościoła, ale wiele dawniejszych tekstów katolickich się tam znajduje, ale i pożytecznych.

http://www.ultramontes.pl/nauki_katechizmowe_i_4.htm

W Starym Zakonie tę Tajemnicę w księgach Mojżeszowych zakrytą Pan Bóg przed żydami mieć chciał dla tej przyczyny, że lud ów bardzo był skłonny do bałwochwalstwa a przeto, odkrywszy mu tę tajemnicę o Trójcy Świętej, byłoby tym samym otworzyć mu drogę do wyznawania i czczenia nie już jednego, ale trzech bogów.


Może podobnie zakrywana jest prawda dotycząca tego, że Pan nie chciał jakiegokolwiek zła, ponieważ ludzie źle mogliby ją wykorzystywać... Buntem, narzekaniem, ucieczką od wysiłku...

http://gdynia.piusx.org.pl/index.php?op … 12&lang=pl

Grzech nie powinien istnieć i nie chcę, by ktokolwiek był nim zmazany.

#19 2012-02-06 09:35:01

aucorig

Gość

Re: Ratować wszystkich ludzi, a makolacjonizm do klozetu!

Lepiej będzie dla mnie – modliła się święta Katarzyna ze Sieny – jeśli wszyscy będą zbawieni, a ja sama będę znosić męki piekielne, bylebyś tylko mi zostawił miłość do Ciebie... Jeśli Twoja prawda i sprawiedliwość zgodzą się na to, chciałabym zupełnego zniszczenia piekła albo przynajmniej, żeby żadna dusza tam się więcej nie dostała. A najbardziej bym się cieszyła, gdybyś położył mnie na paszczę piekła, żeby ją zamknąć i żeby nikt więcej tam się nie dostał. Bo w ten sposób wszyscy moi bliźni byliby zbawieni”.

Ja nie chciałbym, żeby ktokolwiek był potępiony na wieki. Czy to najgorszy morderca, czy ten, co do którego pokusy nienawiści nacierają najbardziej, czy ja.. Piekło jest śmieciem, dzieckiem zła bezosobowym, które nie powinno istnieć.

Mi istnienie piekła radości nie przynosi. Tylko rozkaz z Nieba mógłby to zmienić. Piekło to głupota, która nie powinna istnieć. Nienawidzę piekła, ale nie tych, którzy w nim przebywają.

#20 2012-02-06 13:14:42

aucorig

Gość

Re: Ratować wszystkich ludzi, a makolacjonizm do klozetu!

Mówiąc bardziej formalnie: "Wrzechwiedza Boga polega na znajomości wszystkich możliwych biegów wydarzeń od pewnego punktu czasowego z ich prawdopodobieństwem wystąpienia". Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie. (pewne wątpliwości budzić może na przykład zdanie: "Dobry Bóg nikogo nie przymusza do czynienia zła, chociaż z góry wie, jak człowiek postąpi. Stwórca od wieków wiedział, że Judasz zdradzi Jezusa." z http://www.teologia.pl/m_k/zag03-07.htm , ale mamy również wypowiedź jezuity: "Judasz nie musial zdradzic Jezusa. Bog nie zabral Judaszowi wolnej woli i nie predystynowal go do zlych wyborow. Slow typu "tak musialo sie stac" nie nalezy rozumiec jako jakiegos fatum wiszacego nad jednostka. Wyrazenia tego typu sa dosc ogolne i wskazuja, ze ostatecznie Bog panuje nad historia wykorzystujac rozne wolne decyzje ludzi - nie byloby Judasza, bylby ktos inny, historia zbawienia toczylaby sie ku swemu spelnieniu.").

http://zapytaj.wiara.pl/doc/525312.Woln … eznaczenie

Może zbyt literalnie interpretujemy słowo "Wszechwiedza". Wiedza nie obejmowałaby wówczas znajomości tego, co uczyni istota obdarzona wolną wolą. Tak więc wszechwiedza z natury nie może dotyczyć znajomości tego, jakiego wyboru dokona konkretna osoba.

Gdybyśmy tak samo interpretowali słowo "Wszechmoc", to doszlibyśmy do wniosku, że Pan może zniszczyć samego siebie, co jest niemożliwe.

#21 2012-03-17 09:19:43

aukoryg

Gość

Re: Ratować wszystkich ludzi, a makolacjonizm do klozetu!

Makolacjonizm jakby hołdował wiecznej męce, grzechowi, cierpieniu... Makulacjonizm to wielka obłuda, która odstrasza od Stwórcy i promuje zło, jest jakby jego bezgranicznym uwielbieniem... Źlizm, ewilizm musi odejść.

Męka Zbawiciela nie powinna istnieć, gdyż nie miał prawa zaistnieć grzech.

#22 2012-03-18 14:09:09

aucorig

Gość

Re: Ratować wszystkich ludzi, a makolacjonizm do klozetu!

Nie chcę nikogo gorszyć ani straszyć, ale wydaje mi się, ze to całe libido to (mówiąc językiem młodzieżowym) ściema!!!

Gdyby grzech nie zaistniał, to nie istniałaby pożądliwość seksualna, która jest jednym z jego skutków.

"Spośród potępionych, którzy zaludniają piekło, nie ma ani jednego, który by nie grzeszył przeciwko szóstemu przykazaniu, a dziewięćdziesięciu dziewięciu na stu wprost za ten grzech zostało potępionych" - św. Alfons

http://www.krajski.com.pl/porzadek.htm

Szkoda, ze małżeństwo i prokreacja zostały tak wykoślawione głupstwem erotyzmu... Nie chcę, żeby dzieci poczynały się z żądzy!

Trójca Przenajświętsza jest najważniejsza i to ona jest celem naszego istnienia, a nie erotyzm!

Celibat wieczny jest o wiele łatwiejszy niż noszenie tortur! Zachęcam do wiecznego bezżeństwa dla zbawienia dusz!

Takie części ciała jak pośladki czy narządy płciowe nie są nieczyste same w sobie, ale to grzech wywołał niepierwotne reakcje erotyczne fałszujące obraz rzeczywistości. Podniecenie seksualne z powodu widoku, dotykania, wąchania intymnych części ciała to głupota, bo może zaprowadzić do piekła.

#23 2012-05-10 10:19:18

aucorig

Gość

Re: Ratować wszystkich ludzi, a makolacjonizm do klozetu!

Makolacjonizm jest głupi i grzeszny.

It is extremely blasphemous and abominable. It is total idolatry where god is evil, sufferity, sin (non-personal "beings").

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
berlin-hotel.pl Качи